AUDUSD.

AUDUSD, weekly

AUDUSD, weekly

Na AUDUSD doszło do kolejnej próby przebicia się przez opór w okolicach 0.775-0.777. Może nie do końca próby przebicia, co sprawdzenia czy faktycznie będzie się trzymał. Jak widać, było to już 5 sprawdzenie, jeśli za pierwsze uznamy sytuację z kwietnia 2016. Właściwie to od poprzedniej próby, czy może od poprzedniego razy gdy cena była w tamtej okolicy, sprawdził się scenariusz o którym pisałem poprzednio. Doszło do spadku w okolice 0.75 i stamtąd nastąpił atak na opór. Swoją droga udało mi się złapać tam ładny dołek, lecz niestety zabrakło mi cierpliwości i wyszedłem z pozycji realizując jakieś 20 pipsów, a gdybym przytrzymał pozycję trochę dłużej i zostawił ją na piątkowe (10.03) non-farmy, trade poszedłby idealnie. Ale między innymi z powodu danych zdecydowałem się na jej zamknięcie, bo miałem za mały bufor bezpieczeństwa – 15-25 pipsów zysku to było dla mnie zbyt mało i gdyby doszło do ruchu przeciwko mnie, szybko mógłbym wejść na stratę, a wiedziałem, że nie zamknąłbym w takiej sytuacji pozycji bo uznałbym to za tymczasowy squeez. Tak czy inaczej, na nic tłumaczenia po fakcie, rynek uciekł.

AUDUSD, daily

AUDUSD, daily

Po szybkim ruchu w górę doszło do 3 dniowej konsolidacji ceny, co dla mnie było sygnałem, że może nastąpić atak na opór. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy cena wisi przez kilka interwałów przy jakimś poziomie. Taki atak nastąpił 4 dnia, chociaż nie był to właściwie atak na najważniejszy poziom, co próba wybicia ostatnich lokalnych szczytów. Zabrakło jednak siły i kolejnego dnia cena wróciła, dzienna świeca zamknęła się poniżej poprzedniej, co było sygnałem do dalszych spadków.

Póki co zbliżamy się do 0.759, skąd nastąpiło najsilniejsze wybicie. Jest to więc potencjalnie miejsce do szukania longów w perspektywie kolejnego, być może tym razem skutecznego, ataku na opór przy 0.775-0.777. Z drugiej strony, ostatni nieskuteczny atak, który opisałem w akapicie wyżej i odwrót ceny, nie świadczą dobrze i można też odczytywać to jako sygnał do dalszych spadków ceny. Dlatego sam nie do końca jeszcze wiem co  zrobić, więc pewnie nie zrobię nic. Wydaje mi się, że mimo wszystko większe szanse będzie miało wejście w pozycję dopiero gdy cena znajdzie się przy oporze i tam skonsoliduje, niż próba łapania teraz dołka i liczenie na powrót do góry. Dlatego przez najbliższe dni będę czekał na sygnał, który dobrze znam i często go rozgrywałem i nie szukał innego wejścia na siłę.

 

(Visited 34 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>