Na AUDUSD spadki. Pomimo kilku ewidentnie osłabiających amerykańskiego dolara wiadomościach, dolar australijski nie chce się względem niego umocnić.

AUDUSD, daily

AUDUSD, daily

W ostatniej analizie pisałem, że AUDUSD znajduje się w ciekawym miejscu (było to miejsce zaznaczone żółtym prostokątem) i być może warto spróbować podebrać tam longa – było ku temu conajmniej kilka powodów. Rynek przez kilka dni stał w miejscu, a do ruchu w górę zachęciła go, jak to często bywa, wiadomość fundamentalna. Tym razem było to coś, co powiedział Trump. Nie pamiętam już dokładnie co, chyba, coś na temat Korei Północnej i tego, że USA mogą rozwiązać ten problem same. Ale nie jestem pewny. W każdym razie na wieść o tych słowach, USD zaczął się gwałtownie osłabiać w stosunku do wszystkich walut, w tym również w stosunku do kangurowego dolara.

AUDUSD nie wzrósł jednak szczególnie mocno i po tygodniu wzrostów nastąpił dużo szybszy spadek do tego samego levelu. Doszło do kolejnej próby utrzymania tego poziomu i tym razem znów pomogła wiadomość ze świata polityki: wyniki wyborów prezydenckich z Francji. AUDUSD otworzył się z gapem do góry. Od samego otwarcia jednak para ta osłabiała się, aż przebiła poziom, z którego wcześniej dochodziło do wzrostów.

Tym samym sytuacja stała się dość jasna i klarowna. Wsparcie, z którego dochodziło do wzrostów (okolice 0.749) stało się oporem i możemy oczekiwać dalszych spadków. To znaczy o ile cena nie wróci powyżej wspomnianego poziomu. Skoro AUDUSD nie chciał się umacniać pomimo tak korzystnych informacji, wątpliwe jest dla mnie aby byki znalazły na tyle siły, by kurs rósł, gdy cena znajduje się poniżej oporu.

Wiadomo, że wszystko jest możliwe, ale póki co kierunek jest jeden: na południe!

(Visited 31 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>