AUDUSD.

AUDUSD, daily

AUDUSD, daily

Po nieudanym ataku na na szczyty, mieliśmy do czynienia z kilkutygodniowym spadkiem ceny na AUDUSD. Uformował się ładny kanał spadkowy a tydzień zakończył się testowaniem jego dolnej krawędzi. Jest to jednocześnie poziom wsparcia na wysokości ok. 0.75. Teoretycznie więc może być to dobre miejsce do otwierania longa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wsparcie to jest już testowane drugi raz, a nawet trzeci jeśli liczyć pierwszy pullback zaraz po jego wcześniejszym wybiciu jako oporu. Prawdopodobnie nie jest ono szczególnie mocne.

Z drugiej strony od kilku dni cena szybko spadała, jesteśmy też przy dolnej krawędzi (nawet lekko przebitej) kanału spadkowego. Obstawiałbym więc, że może tu na niedzielnym otwarciu pojawić się niewielka luka w górę.

Ważną kwestią jest tutaj kondycja amerykańskiego dolara. Po informacji o planowanych podwyżkach stóp procentowych doszło do jego osłabienia (co wydaje się na pierwszy rzut oka nielogiczne), jednak trend się odwrócił i znowu obserwujemy umacnianie się tej waluty. Nie powstrzymały tego nawet nienajlepsze dane z rynku pracy w USA. Atak rakietowy USA na Syrię również nie miał większego wpływu na dolara, z drugiej jednak strony nawet nie wiem jak mogłoby to na niego wpłynąć bo można by to bez problemu interpretować w jedną jak i drugą stronę. Tak więc jeśli ten trend będzie kontynuowany, na AUDUSD również będziemy obserwować dalsze spadki.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>