Cześć! Nazywam się Szymon Wójcik i od wielu lat interesuję się rynkami finansowymi. Przez dwa i pół roku pracowałem w największej w Polsce firmie typu proprietary trading na stanowisku Futures Tradera. Następnie przez pewien czas zajmowałem stanowisko FX Hedging Specialist w dużej firmie handlowej, a obecnie pracuję w jednym z największych w Polsce, internetowych domów maklerskich, w dziale Tradingu.

Pomimo swojego doświadczenia zawodowego i dość dużej wiedzy w zakresie tradingu, którą dzięki niemu zdobyłem, mam problemy z regularnym zarabianiem na rynkach. Dlatego właśnie postanowiłem założyć tego bloga. Każdy trader powinien prowadzić swój własny notatnik (dziennik, zeszyt, journal czy jakkolwiek chcesz to nazwać), w którym spisywał będzie wszystkie swoje transakcje, powody, dla których je zawarł, wnioski, które z nich wyciągnął i wszystko inne co uzna za stosowne.

Ja postanowiłem, że mój notatnik od tej pory będę prowadził w formie ogólnodostępnego bloga. Liczę na to, że taka publiczna wersja dziennika będzie wywierać na mnie pozytywną presję, zmotywuje do bardziej prężnego działania i przede wszystkim pozwoli utrzymać większą dyscyplinę. Liczę też na to, że Wy, jako zewnętrzni obserwatorzy moich zmagań, będziecie mogli mi pomóc, ocenić co robię dobrze, a co źle i doradzić. Z dystansu czasem widać najlepiej.

Jednocześnie mam nadzieję, że strona ta okaże się przydatna nie tylko dla mnie, ale i dla Was. Nie ważne czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z tradingiem, czy jesteś już doświadczonym inwestorem, obserwacja zawsze jest dobrym sposobem nauki i zwiększania własnych umiejętności, więc śledząc moje zmagania z rynkami, na pewno będziesz w stanie wyciągnąć wiele wniosków dla siebie. Poza tym, nauka na czyichś błędach jest mniej kosztowna.

Na blogu będą się też pojawiały posty związane nie tylko z moim tradingiem. Będą wpisy dla początkujących, dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć grać, lecz nie wiedzą jak się do tego zabrać. Można tu będzie znaleźć informacje związane z rynkami finansowymi ogólnie, poradniki, wywiady, recenzje i inne. Znajdzie się także miejsce na tematy zupełnie nie związane z giełdą. Nie na wszystkich rynkach sesja trwa przecież 24 godziny na dobę.

Zapraszam do lektury!

Szymek

 

(Visited 998 times, 1 visits today)